Ste pravým fanúšikom futbalu? Toto vám nesmie chýbať

Poznáte to. Zvyšujúca sa tepová frekvencia, nervózne pochodovanie, nesústredené gestá, kvapôčky potu vyrážajúce na čele. Áno, aj takto nejako môže vyzerať pravý futbalový fanúšik. Len skutočný nadšenec a priaznivec svojho tímu si užije pravú futbalovú atmosféru so všetkým, čo k tomu patrí!

Ako spoznáte futbalového fanúšika? Ako prvé vám do očí udrie dres jeho obľúbeného futbalového tímu. Práve futbalové dresy patria medzi najčastejšie a najrozšírenejšie suveníry zo strany priaznivcov. Mnohí veria, alebo aspoň dúfajú, že kúpou dresu svojho milovaného futbalového klubu finančne pomôžu k naplneniu klubovej kasy a prispejú tak k finančnej stabilite, ktorá katapultuje ich tím k vysnívaným zajtrajškom.

Výbava, ktorá by vám nemala chýbať

Za zmienku v tomto prípade stojí len uplynulé prestupové leto. Po tom, čo Lionel Messi takmer po dvoch desaťročiach opustil katalánsku Barcelonu a dohodol sa na podmienkach zmluvy s milionárskym Paris Saint-Germain. Po oficiálnom oznámení jeho prestupu zo strany nového klubu sa okamžite vytvorili zástupy ľudí, ktorí si chceli v najbližšom fanshope kúpiť dres svojho nového idolu. Už o pár týždňov neskôr prekonal rekord v predaji dresov Portugalčan Cristiano Ronaldo. Prakticky v priebehu jedného dňa príjem z kúpy jeho dresov po návrate do Manchesteru United prekonal výšku prestupovej sumy, ktorá bola vo výške necelých 15 miliónov eur!

Medzi ďalšie nezastupiteľné veci vo výbave futbalového fanúšika patrí aj šál s motívom, resp. vo farbách obľúbeného klubu, rapkáče, bubny, trúbky, ba dokonca, aj šialené čiapky! Nový rozmer priniesli predovšetkým Majstrovstvá sveta vo futbale v Juhoafrickej republike, ktoré sa konali ešte v roku 2010 a predstavila sa na nich aj naša futbalová reprezentácia. Miestami až otravné zvuky gigantických vuvuzel, defilé kostýmov v podaní domácich afrických fanúšikov pred aj po stretnutiach a prezentácia prvkov miestnej africkej kultúry prenikla aj na európske štadióny.

Podporujte tímy v dobrom aj zlom

Apropo, štadióny. To, čo pre veriacich symbolizuje kostol, tak pre fanúšikov znamená futbalový štadión. Chrám, v ktorom sa ich bohovia predstavujú zápas po zápase, aby priblížili svojich priaznivcov bližšie k víťaznej nesmrtelnosti. Fanúšikovské tábory prostredníctvom nápaditých choreografií, pomocou transparentov a mnohokrát aj zakázanej pyrotechniky, ženú svojich miláčikov na ceste k triumfu. Mnohí si občas prinesú suvenír v podobe futbalovej lopty. Čerešničkou na torte je, ak sa priaznivcovi podarí získať na ňu podpis od klubového hráča. Napríklad, Anglicko sa nepovažuje len za kolísku futbalu, ale aj za vzor pre fanúšikov tohto športu vôbec.

Samostatnou kapitolou, pred ktorou vo svojom článku varujeme, sú tzv. gloryhunteri. Ide o fanúšikov, ktorí svojmu tímu drukujú len vtedy, keď sa im herne a výsledkovo darí. V dnešnej uponáhľanej dobe si každý želá okamžitý úspech. Mnohí fanúšikovia (vrátane majiteľov klubu, mimochodom) nemajú dostatok trpezlivosti a dávajú to patrične pocítiť. Vyzývame každého futbalového fanúšika, aby z lásky a úcty ku klubu vždy myslel pozitívne a za každých okolností vyznával jeho hodnoty. Verte, že pokiaľ vy podporíte svoj klub v náročných športových alebo ekonomických časoch, on vám to vráti ziskom trofejí a víťaznými zápasmi.

Fandíte TATRANU?

Fanúšikovia spod Tatier sa tešia z kvalitného prvoligového futbalu aj vďaka postupu Liptovského Mikuláša do Fortuna ligy! Fanshop klubu TATRAN LM, ktorý je nováčikom na prvoligovej futbalovej scéne, ponúka svojim fanúšikom bohatú ponuku suvenírov. Aj vy sa môžete priblížiť k svojim miláčikom prostredníctvom fanshopu od SPORTIKY. K dispozícii sú nielen dresy v klubových farbách, ale aj tričká, tepláky či futbalová lopta. Vybrali ste si?


Otváracie hodiny

SPORTIKA GROUP s.r.o.
Klincová 37/B
821 08 Bratislava

Po - Pi: 09:00 - 17:00 hod

Kontakt