10 rokov firmy Sportika: Ako plynul čas?

Hovorí sa, že čas plynie o poznanie pomalšie, keď ho venujete projektom, na ktorých vám záleží. V prípade Sportiky to platí minimálne 10-násobne. Čo všetko sme za 10 rokov svojej existencie stihli a aké sú naše plány do budúcna?

Zaslúžené výročie

Na začiatku svojho podnikania si Roman Markech, zakladateľ spoločnosti Sportika, určil jasnú métu – poskytovať komfortné a komplexné služby pre zjednodušenie a inováciu celého procesu zabezpečenia športovej výstroje klubov. Ako dlhoročný funkcionár regionálneho futbalového klubu videl, čo na trhu citeľne chýba a túžil túto dieru zaplniť.

Roman Markech mal potrebné kontakty, vybudované vzťahy a najmä chuť pustiť sa do podnikania. Výsledkom je 10 úspešných rokov, nepriestrelné výrobné know-how a množstvo spokojných zákazníkov. Kam sme sa za desaťročie fungovania vo výrobnej oblasti posunuli?

Kvalitná potlač na mieru

U nás v Sportike dnes našim zákazníkom dokážeme navrhnúť a vyrobiť športové oblečenie v jedinečnom dizajne už od jedného kusa oblečenia a doplniť ho o originálnu, na mieru šitú potlač. Na začiatku sme však vlastnili len jeden nažehľovací lis a fóliu s potlačou sme si nechávali vyrábať v iných dodávateľských firmách.

Výsledok však nebol ideálny. Kvalita potlače bola nízka a dodanie hotového výrobku trvalo príliš dlho. V roku 2013 sme si preto zakúpili vlastný ploter (špeciálnu veľkoformátovú tlačiareň) a ďalšiu technológiu na výrobu potlače. Športové oblečenie sme takisto začali potláčať kvalitnou nemeckou Flex fóliou. Uvedomili sme si, že používaním kvalitných materiálov dokážeme zákazníkom predĺžiť záruku na potlač nášho športového oblečenia až na 5 rokov.

Inovatívna HD výroba

Sportika je globálna značka, ktorá funguje od roku 1982. Dnes má vlastný výrobný závod v Bulharsku a svoje výrobky distribuuje do celého sveta. Sme súčasťou tejto globálnej značky a máme tak možnosť priamo vstupovať do výrobného procesu, navrhovať materiály a dizajn.

Na Slovensku vyrábame športové oblečenie na mieru podľa originálneho dizajnu a vybraných farieb našich zákazníkov. Vďaka prístupu do výroby dokážeme preniesť na dres konkrétnu predstavu zákazníka. Každý HD dres sa tak stáva originálom. Čo to znamená?

  • Prístup do výroby so sebou prináša veľkú zodpovednosť – pokiaľ urobíme chybu pri dizajne dresu, dres sa vyrobí s chybou a my za ňu nesieme zodpovednosť.
  • Pre nášho zákazníka znamená tento prístup možnosť pripraviť si akýkoľvek dizajn a potlačiť ho na športové oblečenie.

Výroba každého produktu má svoje špecifické požiadavky, ktoré musia byť splnené, aby sa produkt mohol vyrobiť. Pri výrobe teplákových športových súprav veľké výrobné firmy napríklad nakupujú látky v stovkách kilogramov. Je na nás, aby sme vymysleli efektívny spôsob výroby, bez veľkého množstva odpadu látky a zbytočného predražovania.

HD produkty, ktoré vydržia

V Sportike sme pred 10 rokmi začínali s výrobou originálnych futbalových, volejbalových a basketbalových dresov. Prvý dres sme v roku 2011 predali do FK Lokomotíva Zvolen a v tom istom roku sme podpísali aj prvú zmluvu s futbalovým tímom MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Naše dresy sa kvalitatívne osvedčili a zákazníci začali dopytovať aj ďalšie produkty k dresom. Tajomstvom kvalitného prevedenia našich HD dresov je 100 % šitie a inovatívna technológia potlače. Pôsobením vysokej teploty a tlaku vzniká fyzikálny jav, tzv. sublimácia, pri ktorej sa otvoria mikropóry a uvoľní sa štruktúra látky. Vďaka tomu všetky farby prenikajú hlbšie do látky, sú stálejšie, ostrejšie a trvácnejšie. Kvalitný HD dres Sportika vydrží až 5000 praní a stálosť farieb garantujeme 10-ročnou zárukou.

Ďalšie projekty a plány

Na základe požiadaviek našich klientov sme okrem iného začali vyrábať aj reprezentačné polokošele. Minulý rok nás oslovil jeden z partnerov, pre ktorého sme navrhli rozhodcovský dres pre oblastný futbalový zväz. Postupne sme sa dostali až k výrobe originálnych vychádzkových reprezentačných súprav. Aké sú naše plány na tento rok a ďalšie obdobie?

Aktuálne sme rozšírili našu výrobu o atletické a hádzanárske dresy. K basketbalovým dresom sme pridali aj digitálne krycie tričká. Keďže rok 2021 je rokom 10. výročia spoločnosti Sportika, pre futbalové kluby pripravujeme atraktívne zľavy a predajné akcie. Pre zákazníkov chystáme veľa súťaží a výziev, v ktorých budú môcť vyhrať a získať niečo z nášho bohatého portfólia.

Vo veľmi blízkej budúcnosti plánujeme vývoj fitness digitálneho oblečenia. Rovnako uvažujeme aj nad vývojom dresov a ďalšieho športového oblečenia pre ľadový hokej. Ak si chcete vybrať niečo z našej aktuálnej ponuky, navštívte náš e-shop. Alebo sa začítajte do nášho blogu, kde nájdete veľa zaujímavých článkov a skvelých tipov.


Otváracie hodiny

HypeDress s.r.o.
Klincová 37/B
821 08 Bratislava

Po - Pi: 08:00 - 15:00 hod

Kontakt